دکتر زهرا صابری

متخصص زنان و زایمان


مصاحبه رادیویی

ادرس مطب

نحوه ی پاسخ به سوالات

درمان خونريزی غير طبيعی رحم

روش درمان خونریزی غیر طبیعی رحمی به سن بیمار ، وجود بیماریهای همراه و الگو و علت خونریزی بستگی دارد و لازم است هر گونه درمانی بعد از انجام روش های تشخیصی و زیر نظر پزشک آغاز شود. بنابراین خود درمانی نکنید.در ابتدا از این که باردار نیستید اطمینان حاصل کنید که مطمئن ترین روش آن انجام آزمایش b HCG است. به زمان و مقدار خونریزی خود توجه کنید . لازم است زیر نظر پزشک قرار بگیرید تا از نظر عفونت دستگاه تناسلی یا اختلالات خونریزی دهنده بررسی شوید.

معمولا پزشک برای شما سونوگرافی درخواست خواهد کرد تا در صورت وجود میوم و پولیپ تشخیص داده شود. در صورت صلاحدید پزشک می توان با هیستروسکوپی جهت برداشتن میوم یا پولیپ اقدام کرد.نمونه گیری از دهانه رحم با آزمایش پاپ اسمیر می تواند در تشخیص زودهنگام بدخیمی ها و رد سرطان دهانه رحم کمک باشد

با آزمایش خون سطح هورمون های خود را چک کنید. آزمایشات هورمونی مورد نیاز در خونریزی غیر طبیعی رحمی عبارتند از :
پــرولاکتین، هورمونهــاي جنســی FSH, LHوهورمونهای تیروئید . اگر برای جلوگیری از بارداری از IUD استفاده می کنید، لازم است سالانه محل آی یو دی را چک کنید و درباره میزان خونریزی خود با پزشک مشورت کنید.گاهی برای تشخیص علت خونریزی غیر طبیعی رحمی لازم است نمونه برداری از بافت رحم و بیوپسی رحم انجام دهید که این کار را با کورتاژ تشخیصی انجام می شود. در برخی موارد انجام کورتاژ تشخیصی می تواند منجر به درمان خونریزی غیرطبیعی نیز بشود.

گاه پزشک برای یافتن علت خونریزی غیر طبیعی لازم است حفره رحم را به روش هیستروسکوپی به طور مستقیم بررسی کند. در هیستروسکوپی لوله ای باریک و کوچک که دوربین کوچکی در سر آن تعبیه شده ، از طریـق واژن وارد رحم می شود و به این ترتیب داخل رحم با تصاویر ارسالی از دوربین ،بر روی مانیتور مشاهده می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، مجتمع فدک ، طبقه اول
تلفن : 32677068 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیلابیا پلاستی با لیزرخدمات مطبنظرات بیمارانلیزر مونالیزاخدمات مطبليزر بانوانمراقبتهای زایمانسوالات پزشکیپیامهای کاربرانمطالب و مقالاتبیوگرافیبرنامه هفتگی مطبسایتهای دیگر